Publicațiile AMR se află în aceste zile în Moldova, la două târguri de carte extrem de importante: Gaudeamus Iași (13-17 septembrie) și Târgul de Carte Libris – Piatra Neamț (14-17 septembrie).

Suntem extrem de fericiți să sărbătorim cartea alături de cititori de toate vârstele, de persoane interesate de cultura, istoria și tradițiile macedonenilor.

Pentru cei care vă aflați în aceste zile la Iași, ne puteți găsi într-un spațiu simbolic al orașului – Bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt, iar în Piatra Neamț vă dăm întâlnire la Pavilionul Expozițional din Bulevardul Republicii.

Vă așteptăm să ne cunoașteți și vă promitem surprize minunate, volume scoase la tipar de către membrii noștri talentați în arta scrisului sau a fotografiei. Vă vom dărui volume cu rețete macedonene culese și păstrate cu sfințenie de la părinți sau bunici.