Reprezentanții Asociației Macedonenilor din România, alături de deputatul Ionel Stancu și Mariana Venera Popescu, subprefect al județului Dolj, au organizat astăzi, 20 mai, la Casa Universitarilor din Craiova, un eveniment la care au participat membri ai Autorității Teritoriale de Ordine Publică (ATOP) Dolj, dar și reprezentanți ai minorităților naționale – Uniunea Armenilor din România (doamna Satenik Neacșu), Ansamblul Artistic ”Elefhteria” și Asociația Partida Romilor, Filiala Craiova (domnul Romeo Tiberiade).

Cu acest prilej, am prezentat invitaților noștri proiectele cele mai importante ale Asociației, dar și un moment artistic al Ansamblului Sonte, cu dansuri și cântece macedonene.

Mulțumim tuturor celor care au răspuns invitației noastre! Mulțumim Ansamblului Artistic ”Elefthteria” pentru momentul artistic deosebit!