Empatie și solidaritate față de refugiații din Ucraina

Membrii Asociației Macedonenilor din România continuă să sprijine, ca voluntari, Filiala Crucea Roșie Dolj pentru preluarea ajutoarelor destinate refugiaților. Alături de deputatul Ionel Stancu am ajutat la trierea ajutoarelor și realizarea pachetelor pe categorii de vârstă pentru cei aflați în nevoie.

Asociația Macedonenilor din România s-a alăturat campaniei lansate de Filiala Crucea Roșie Dolj ”Umanitatea nu are granițe”, de colectă de alimente, produse de igienă personală și articole pentru copii. Toți cei care doresc să se doneze în cadrul acestei campanii umanitare, sunt așteptați la sediul Asociației din Craiova, strada Frații Buzești, nr. 24, în fiecare zi de luni până vineri, între orele 11.00 – 15.00.

Suntem solidari cu Ucraina!

#împreunăpentruUcraina

#voluntariat