AMR se alătură campaniei lansate de Crucea Roșie Română: “Umanitatea nu are granițe”

Asociația Macedonenilor din România vine în sprijinul refugiaților din Ucraina, alăturându-se campaniei lansate de Filiala de Cruce Roșie Dolj de colectă de alimente, produse de igienă personală și articole pentru copii. Toți cei care doresc să se alăture acestei campanii umanitare sunt așteptați la sediul asociației din Craiova, strada Frații Buzești, nr. 24, în fiecare zi de luni până vineri, între orele 11.00 – 15.00. Împreună putem strânge:

– alimente neperisabile;

– alimente de primă necesitate (supe, piureuri instant);

– apă plată;

– produse de igienă personală;

– articole pentru copii – scutece, servețele, produse de igienă;

– pături;

– haine groase;

– medicamente de uz comun.

Privim împietriți imaginile șocante de la granița României. Privim înmărmuriți situația excepțională cu care se confruntă poporul ucrainean. Așteptăm cu înfrigurare vești bune și ne rugăm pentru pace. Acest război trebuie să înceteze!

Războiul distruge, războiul ucide!

Suntem solidari cu Ucraina!