Ansamblul Sonțe al Asociației Macedonenilor din România a avut onoarea de a participa astăzi, 23 august, la deschiderea manifestărilor dedicate Zilelor Municipiului Băilești, aducând în prim-plan frumusețea și tradiția muzicii și dansurilor macedonene.

Atât dansatorii, cât și solista Bianca Maria Șuțu, au impresionat publicul cu energia și pasiunea lor, transmițând spiritul autentic al comunității macedonene. A fost un moment deosebit de emoționant, în care cultura și tradițiile noastre au fost celebrate și apreciate, contribuind la diversitatea și bogăția culturală a evenimentului.

Mulțumim organizatorilor și publicului pentru susținere!

Sărbătoarea continuă până duminică, 25 august, cu activități recreative, manifestări culturale și artistice reprezentative pentru Municipiul Băilești, spectacole folclorice și concerte extraordinare de muzică ușoară susținute de artiști renumiți și îndrăgiți.